Uzzini

1. Kādēļ šāds projekts tiek realizēts?

Projekts tiek realizēts, jo Latvijā ir vairāk nekā 6000 HIV inficēto un visā Eiropas Savienībā Latvija ir 2. vietā jaunatklāto HIV infekcijas gadījumu skaita ziņā. Tajā pašā laikā ir ļoti zems veikto HIV izmeklējumu skaits un cilvēkiem bieži nav pietiekamas izpratnes par inficēšanās un izsargāšanās iespējām.

2. Kādēļ tieši VDV populācijai?

Projekts vērsts, lai palīdzētu tieši VDV, jo tā ir sabiedrības daļa, kura ir pakļauta augstam inficēšanās riskam dēļ traumatiska seksa un sabiedrībā esošās stigmas, kas var padarīt veselības aprūpes pakalpojumus grūti pieejamus vai nekvalitatīvus.

3. Vai var nākt arī hetero?

Lai gan Testpunkta mērķa grupa ir vīrieši ar viendzimuma attiecībām, Testpunktā konsultācijas saņems ikviens vīrietis. Izvērtējot inficēšanās risku, mūsu konsultants var piedāvāt veikt arī HIV vai sifilisa testu, ieteikt draudzīgus ārstus, pie kuriem griezties.

4. Vai iespējams inficēties ar pirkstiem aiztiekot vagīnu iespējamai STS un HIV slimniecei?

Ar HIV kā arī citām STS (un arī hepatītiem B vai C!) var inficēties, ja slimības ierosinātājs saskaras ar tavām asinīm. HIV vīruss lielā koncentrācijā atrodas izdalījumos no maksts, bet, kamēr tie nesaskaras ar kādu brūcīti uz tavām rokām vai citas ķermeņa daļas, tad inficēties nevajadzētu. Tomēr vienmēr ir labāk pārbaudīties un būt drošam. Pārbaudīties uz HIV vajadzētu ne ātrāk kā mēnesi pēc kontakta. Pārbaudes var veikt ārstniecības iestādē vai kādā no HIV profilakses kabinetiem.