Konkurss ir noslēdzies – atklājam pareizās atbildes!

Ikvienam testpunkts.lv facebook lapas un instagram apmeklētājam bija iespēja piedalīties konkursā, atbildot uz jautājumiem par HIV.

Te arī pareizās atbildes:

1. Kā var inficēties ar HIV?

Pareizā atbilde – neaizsargāta seksa laikā. Inficēties var ar cilvēka asinīm, izdalījumiem no dzimumorgāniem (sperma, sekrēts, kas izdalās pirms ejakulācijas, maksts sekrēts) un mātes piena (zīdaiņiem). Inficēties ar HIV var no viena vienīga dzimumkontakta ar inficētu partneri!

2. Kas ir PEP?

Pareizā atbilde – medikamenti, kurus lieto pēc HIV inficēšanās gadījuma. PEP (pēcekspozīcijas profilakse) ir īstermiņa antiretrovirālā terapija, ko ne vēlāk kā 48 stundas pēc negadījuma veic cilvēkiem, kuru organismā iekļuvušas ar HIV inficētas asinis vai citi infekciozi organisma šķidrumi. Lai izsvērtu riskus un saņemtu terapiju, ir jādodas uz Latvijas infektoloģijas centru.

3. Vai HIV inficētiem vecākiem var piedzimt vesels bērns?

Pareizā atbilde – Jā. Pareizi lietojot HIV terapiju, HIV inficēta persona nevar inficēt citus. HIV+ personas ar terapijas palīdzību pasargā partneri un pēcnācējus no infekcijas. HIV terapija tiek lietota visu mūžu.

Paldies visiem, kuri piedalījās, un SexyStyle par sadarbību!