HIV EKSPRESTESTS

Kā veic HIV eksprestestu?

Iegūsti informāciju par sev interesējošo jautājumu

Ātrie  testi (eksprestesti) HIV un sifilisa noteikšanai sastāv no trim vienkāršiem soļiem:

1. Pirksta dezinfekcija.

Tikai viens asins piliens un pēc 20 minūtēm-tests gatavs!

2. Testus veic, iedurot pirkstā ar asu lanceti. Ar dažiem asins pilieniem ir pietiekami, lai sasniegtu rezultātu.

3. Asins pilienu sajauc ar ķimikālijām, kas norāda, vai organismā ir antivielas pret HIV vai sifilisu. Rezultātus var saņemt 20 minūšu laikā.

Pozitīva rezultāta gadījumā apmeklētājs tiek nosūtīts tālākiem izmeklējumiem un diagnozes precizēšanai pie ārsta. Baltijas HIV asociācijai ir izveidots ATBALSTOŠO ĀRSTU TĪKLOJUMS. Tīklojumā darbojas ārsti – speciālisti (infektologi, dermatovenerologi un ģimenes ārsti). Klientam tiks rekomendēts attiecīgais speciālists, norādīti viņa atrašanās vieta un pieņemšanas laiki.

Testa veikšana norit ātri un ērti – rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm. Turklāt, testu ir iespējams veikt anonīmi, neuzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tiekamies!

Plašs informatīvo materiālu klāsts latviešu un krievu valodās

Paldies Tālivaldim Kronbergam un Matīsam Galzonam par fotogrāfijām!

Visu fotosesiju vari aplūkot: https://www.flickr.com/photos/152874544@N07/albums/72157696866764902

Noskaties Testpunkta īsfilmu par HIV eksprestesta veikšanu!

Kam tas nepieciešams?

Testpunkta pakalpojumi paredzēti ikvienam interesentam, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai orientācijas.

Testpunkta darbošanās sākuma periodā pakalpojumi  bija paredzēti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem. Tas attiecās uz gejiem, biseksuāliem vīriešiem, kā arī tādiem vīriešiem, kuri sevi nepieskaitīja ne pie vienas no šīm kategorijām, tomēr tie mēdza iesaistīties dzimumattiecībās ar vīriešiem. Tomēr, pateicoties projektiem un Testpunkta atbalsītājiem, vairs nepastāv ierobežojumi testu veikšani un Testpunktā laipni gaidīts ir ikviens iteresents.

ANONIMITĀTE

Testpunkts nodrošina anonīmu HIV testu –  klientiem netiek pieprasīti personu apliecinoši dokumenti un tiem ir tiesības neatklāt savu identitāti.

Lai nodrošinātu personas datu aizsardzību un konfidencialitāti, Testpunkta klientu uzskaite notiek pēc standarta formulas, kuru izmanto HIV profilakses tīkla klientu reģistrācijai. Apmeklētāju uzskaite nepieciešama, lai varētu izsekot Testpunktā sniegto pakalpojumu apjomam un vēsturei. Medicīnas darbinieks par katru apmeklētāju aizpilda klienta reģistrācijas anketu, ievācot nelielu informāciju par klienta personu (uzvārds vai personas kods prasīti netiek) un atzīmējot sniegtos pakalpojumus. Iegūtā informācija tiek reģistrēta Baltijas HIV asociācijas datu elektroniskajā žurnālā.

Testpunkta piedāvātais HIV eksprestests – anonimitāte garantēta!

TESTPUNKTA DARBĪBAS NOSACĪJUMI