Aicinām veikt HIV testu t/c “Galerija Centrs”

13. un 14.maijā aicinām ikvienu izmantot iespēju un bez maksas veikt HIV testu tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Audēju ielā 16, Rīgā. Testēšanas kabīnes būs atvērtas 13.maijā no plkst.13:00 līdz 19:00 un 14.maijā no plkst.12:00 līdz 18:00. Apmeklētājiem būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas par HIV, piedalīties loterijā un nofotogrāfēties ar sarkano HIV cilvēciņu.

Katru gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā AIDS mirušo piemiņas diena, un šogad biedrība “Baltijas HIV asociācija” sadarbībā ar t/c “Galerija Centrs”, GSK Export Limited un SIA ,,Merck Sharp &Dohme Latvija” aicina ikvienu Rīgas iedzīvotāju un viesi noskaidrot savu HIV statusu – bez maksas, anonīmi un ātri.

“Jauno HIV gadījumu skaits Latvijā joprojām trīskārt pārsniedz rādītājus citās Eiropas valstīs, lai gan pēdējos gados tas mazinās. Joprojām esam ierindojušies vienā no augstākajām  vietām visā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto gadījumu skaita. Kopš 1987.gada Latvijā reģistrēti pavisam 8433 gadījumi, no kuriem 2223 gadījumā infekcija ir progresējusi līdz AIDS, kopējais mirušo skaits 2450. Inficētie Latvijā visbiežāk ir vecuma grupā no 30-50 gadiem, tomēr 10-15% inficēto ir tieši jauniešu vidū. Tāpēc pirmais un svarīgākais solis ir veikt HIV testu, lai zinātu savu HIV statusu, jo īpaši, uzsākot attiecības,” aicina Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

“Galerija Centrs” vadītāja Sanita Krīgere vērš uzmanību: “Ikdienā novērojam lielu jauniešu īpatsvaru mūsu tirdzniecības centra telpās. Vēlamies, lai jaunieši pie mums jūtas droši, brīvi, lai vide viņiem apkārt spēj iedvesmot un atklāt radošās personības, jo viņi ir mūsu nākotne. Mums ir svarīgi, ka jaunā paaudze ir informēta un izglītota par savu mentālo un fizisko veselību. Ņemot vērā, ka teju puse Latvijas iedzīvotāju nekad nav veikusi HIV testu, vēlamies aicināt mūsu centra apmeklētājus būt atbildīgiem par savu veselību un veikt šo bezmaksas HIV testu.”