Testpunkts turpmāk strādās Stabu ielā un Merķeļa ielā.

Turpmāk Testpunkts testēšanās pasākumus piedāvā 2 vietās katru nedēļu.

Otrdien Stabu 19 k2 – no 17:00 – 21:00

trešdien un ceturtdien Merķeļa 11 – no 18:00 – 20.30

Jaunā testēšanās vieta: Merķeļa 11, Rīgā

Lūdzam pieteikties uz vizīti zvanot: +371 28441324 vai rakstot: testpunkts@gmail.com

Checkpoint will be working in 2 locations

From now on Checkpoint will provide rapid tests in 2 permanent locations every week:

Tuesdays on 19 Stabu Street (2nd corpus) down the stairs from 17.00-21.00

Wednesdays and Thursdays: 11 Merkela Street, 212 room: from 18.00-20.30

New facilities on 11 Merkela Street, Riga

Please make appointment:

phone:+371 28441324

email: testpunkts@gmail.com

TESTĒŠANAS NEDĒĻA!

No 22.-29. novembrim visā Latvijā norisināsies Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātes. Aicinām piedalīties un veikt HIV, B un C hepatīta eksprestestus bez maksas un anonīmi!

Rīgā vairākās pilsētās iespējams apmeklēt HIV profilakses punktus un veikt dažādus izmeklējumus bez maksas, piemēram, HIV, hepatītu u.c. seksuāli transmisīvu infekciju eksprestestus, saņemt speciālista konsultāciju par veselības, profilakses un ārstēšanas jautājumiem.

HIV eksprestests ir asins analīzes, ar kuru palīdzību nosaka antivielas pret HIV vīrusu cilvēka organismā. Procedūra ir anonīma un konfidenciāla. HIV eksprestestu iespējams veikt HIV profilakses punktos, kā arī asinis izmeklēšanai uz HIV var nodot jebkurā laboratorijā ar ģimenes ārsta nosūtījumu, maksājot pacienta iemaksu, vai bez ārsta nosūtījuma, maksājot par pakalpojumu.

Arī Baltijas HIV asociācijas Testpunkts aicina pārbaudīt savu veselības stāvokli – jaunās telpās Merķeļa ielā 11, 2.stāvā.

Iepriekš pierakstieties, lai nebūtu jāstāv garā rindā!

Tālrunis informācijai: +371 28441324

E-pasts: testpunkts@gmail.com

Тестпунктс не будем предоставлять услуги тестирования с октября в Palīdzības Centrs

Уважаемые посетители Тестпунктс,

Мы больше не будем предоставлять услуги тестирования с октября в Palīdzības Centrs, так как скоро вернемся в наш главный офис на улице Stabu 19, Рига.

Мы благодарны за предоставленную возможность работать каждую неделю на Palīdzības Centrs.

Пожалуйста, следите за информацией о дате открытия!

Checkpoints working last week in Palīdzības Centrs.

Dear visitors of Checkpoint,

We will no longer provide testing services starting October in Palīdzības Centrs as we will be returning to our main office in 19 Stabu Street, Riga soon.

We are grateful for given the opportunity to work in Palīdzības Centrs facilities every week , while the office in Stabu street was under construction.

Please follow information about reopening date!

Инга Упмаце в радиопередаче Baltkom о последних изменениях в здравоохранении и мероприятиях по снижению заболеваемости ВИЧ

Инга Упмаце, председатель Балтийской ассоциации ВИЧ, вместе с Андрисом Вейкениексом, председателем правления AGIHAS, приняли участие в радиопередаче Baltkom о последних изменениях в здравоохранении и мероприятиях по снижению заболеваемости ВИЧ, также ограничению распространения СПИДа в Латвии.

С полной программой можно ознакомиться здесь (на русском языке):

Radio Baltkom raidījumā Inga Upmace un Andris Veiķenieks stāsta par HIV aktualitātēm Latvijā

2019.gada 11. jūlijā Baltijas HIV asociācijas priekšēdētāja Inga Upmace kopā ar AGIHAS valdes priekšsēdētāju Andri Veiķenieku piedalījās radio Baltkom rīta raidījumā, kurā tika runāts par aktuālākajām izmaiņām veselības aprūpē un  veiktajām aktivitātēm, lai mazinātu HIV saslimšanas gadījumus un ierobežotu AIDS izplatību Latvijā. Sarunas gaitā tika pievērsta uzmanība cilvēku atsaucībai festivāla “LAMPA” norises laikā šī gada 28.- 29. jūnijā, kā arī I. Upmace aicināja apmeklētājiem veikt vizīti jaunajās Testpunkta telpās Kr. Barona 130 k.3.

Visu raidījumu var noskatīties šeit (krievu valodā) :
https://www.youtube.com/watch?v=sutDFbkN-AE

Testpунктс в среду 10.07.2019. будет закрыт

Уважаемые посетители, Testpунктс в среду 10.07.2019. будет закрыт. Мы приносим извинения за неудобства и ждем вас на следующей неделе в обычное время!

Мы рекомендуем вам сделать заметку, что можно сделать по телефону: +371 28441324 или по электронной почте: testpunkts@gmail.com.

Напоминаем, что мы все еще находимся во временных помещениях в Кр. Баронс 130 к.4.

Checkpoint closed on 10.07.19.

Dear visitors, we would like to inform You that facilities of Checkpoint will be closed on Wednesday 10th July.

Next week we are working as usual: Tuesday and Wednesday from 18.30-20.00.

We apologise for any inconvenience caused.

Testpunkts nestrādās rīt: 10.07.2019!

Dārgie apmeklētāji, Testpunkts trešdien 10.07.2019. būs slēgts. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un gaidīsim jūs nākošnedēļ ierastajos laikos!

Iesakām veikt pierakstu, ko var izdarīt pa tālruni: +371
28441324 vai rakstot uz epastu: testpunkts@gmail.com.

Atgādinām, ka joprojām atrodamies pagaidu telpās “Palīdzības Centrā” Kr. Barona 130 k.4.

Testpunkts šodien SLĒGTS.

Dārgie Testpunkta apmeklētāji, diemžēl šodien Testpunkts nestrādās.

Gaidīsim Jūs nākošo otrdien un trešdien ierastajā laikā 18.30-20.00 mūsu pagaidu telpās Kr. Barona ielā 130 k. 4.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Sarunu festivālā LAMPA Testpunkts veic 412 testus.

Terstpunkta komanda nedēļas nogalē ar mobilo testēšanās staciju “HIV pietura” piedalījās sarunu festivālā LAMPA. Festivāls norisinājās 2019.gada 28.-29. jūnijā Cēsīs. Ļoti pozitīvi mainījusies cilvēku attieksme pret savu veselību. Kopā 412 cilvēki veica HIV testu un saņēma noderīgu informāciju. Nostrādātas 19 stundas divās dienās!

Paldies! Tiekamies Lampā nākošgad!

30 апреля по 31 мая, Testpunkts будет закрыт!

Уважаемые посетители Testpunkts!
В свяхи с ремонтными работами, с 30 апреля по 31 мая, Testpunkts будет закрыт!

Будем работать (проводить консультации и тесты) только на выездах, включая клуб Golden. Вся информация, как и прежде будет предоставляться по электронной почте – testpunkts@gmail.com или по телефону: +371 28441324.

До встречи в июне, в новом и красивом помещении, на прежнем месте и в прежнее время!

Не стой в очереди! Записывайся заранее!

freepik.com

Уважаемые посетители Testpunkts, в связи с большим количеством желающих сделать обследование, мы советуем Вам записаться на визит заранее, чтобы не стоять в очереди. Мы будем рады Вас видеть по адресу улица Стабу 19 к.2, каждый вторник и среду с 18:00 до 20:30.

Konkurss ir noslēdzies – atklājam pareizās atbildes!

Ikvienam testpunkts.lv facebook lapas un instagram apmeklētājam bija iespēja piedalīties konkursā, atbildot uz jautājumiem par HIV.

Te arī pareizās atbildes:

1. Kā var inficēties ar HIV?

Pareizā atbilde – neaizsargāta seksa laikā. Inficēties var ar cilvēka asinīm, izdalījumiem no dzimumorgāniem (sperma, sekrēts, kas izdalās pirms ejakulācijas, maksts sekrēts) un mātes piena (zīdaiņiem). Inficēties ar HIV var no viena vienīga dzimumkontakta ar inficētu partneri!

2. Kas ir PEP?

Pareizā atbilde – medikamenti, kurus lieto pēc HIV inficēšanās gadījuma. PEP (pēcekspozīcijas profilakse) ir īstermiņa antiretrovirālā terapija, ko ne vēlāk kā 48 stundas pēc negadījuma veic cilvēkiem, kuru organismā iekļuvušas ar HIV inficētas asinis vai citi infekciozi organisma šķidrumi. Lai izsvērtu riskus un saņemtu terapiju, ir jādodas uz Latvijas infektoloģijas centru.

3. Vai HIV inficētiem vecākiem var piedzimt vesels bērns?

Pareizā atbilde – Jā. Pareizi lietojot HIV terapiju, HIV inficēta persona nevar inficēt citus. HIV+ personas ar terapijas palīdzību pasargā partneri un pēcnācējus no infekcijas. HIV terapija tiek lietota visu mūžu.

Paldies visiem, kuri piedalījās, un SexyStyle par sadarbību!

Aicinām veikt HIV testu t/c “Galerija Centrs”

13. un 14.maijā aicinām ikvienu izmantot iespēju un bez maksas veikt HIV testu tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Audēju ielā 16, Rīgā. Testēšanas kabīnes būs atvērtas 13.maijā no plkst.13:00 līdz 19:00 un 14.maijā no plkst.12:00 līdz 18:00. Apmeklētājiem būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas par HIV, piedalīties loterijā un nofotogrāfēties ar sarkano HIV cilvēciņu.

Katru gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā AIDS mirušo piemiņas diena, un šogad biedrība “Baltijas HIV asociācija” sadarbībā ar t/c “Galerija Centrs”, GSK Export Limited un SIA ,,Merck Sharp &Dohme Latvija” aicina ikvienu Rīgas iedzīvotāju un viesi noskaidrot savu HIV statusu – bez maksas, anonīmi un ātri.

“Jauno HIV gadījumu skaits Latvijā joprojām trīskārt pārsniedz rādītājus citās Eiropas valstīs, lai gan pēdējos gados tas mazinās. Joprojām esam ierindojušies vienā no augstākajām  vietām visā Eiropas Savienībā pēc jaunatklāto gadījumu skaita. Kopš 1987.gada Latvijā reģistrēti pavisam 8433 gadījumi, no kuriem 2223 gadījumā infekcija ir progresējusi līdz AIDS, kopējais mirušo skaits 2450. Inficētie Latvijā visbiežāk ir vecuma grupā no 30-50 gadiem, tomēr 10-15% inficēto ir tieši jauniešu vidū. Tāpēc pirmais un svarīgākais solis ir veikt HIV testu, lai zinātu savu HIV statusu, jo īpaši, uzsākot attiecības,” aicina Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

“Galerija Centrs” vadītāja Sanita Krīgere vērš uzmanību: “Ikdienā novērojam lielu jauniešu īpatsvaru mūsu tirdzniecības centra telpās. Vēlamies, lai jaunieši pie mums jūtas droši, brīvi, lai vide viņiem apkārt spēj iedvesmot un atklāt radošās personības, jo viņi ir mūsu nākotne. Mums ir svarīgi, ka jaunā paaudze ir informēta un izglītota par savu mentālo un fizisko veselību. Ņemot vērā, ka teju puse Latvijas iedzīvotāju nekad nav veikusi HIV testu, vēlamies aicināt mūsu centra apmeklētājus būt atbildīgiem par savu veselību un veikt šo bezmaksas HIV testu.”

Konkurss! Balvu fondā 200 eiro!

Tavs pieredzes stāsts, veicot HIV testu.

HIV var skart ikvienu no mums. Inficēties iespējams jebkurās nedrošās dzimumattiecībās BEZ PREZERVATĪVA. Nozīmes nav ne dzimumam, ne statusam, ne vecumam.

Ir ļoti svarīgi ņemt vērā – HIV infekcija var ilgstoši slēpties, neradot nekādus simptomus, kas ļautu noprast par tās klātbūtni cilvēka organismā. Proti, HIV inficēts cilvēks var justies labi gadiem ilgi, pat nenojaušot, ka ir vīrusa nēsātājs.

Vienīgais veids, kā to noskaidrot – HIV tests.

Regulāri (1x gadā) veikt HIV testu ir tikpat pašsaprotami un nepieciešami, kā doties, piemēram, pārbaudes vizītē pie zobārsta. 

Laicīgi diagnosticējot HIV, iespējams nekavējoties uzsākt valsts apmaksātu ārstēšanos, kas savukārt ir priekšnoteikums veselības saglabāšanai un pilnvērtīgai dzīvei. Mūsdienās HIV ir hroniska kontrolējama slimība – līdzīgi kā diabēts vai astma.

Sirdsmiers ir svarīgāks par bailēm! Veic HIV testu!

Konkursa noteikumi:

  1. Veic HIV testu, palūdz medmāsai unikālo kodu analīzei 
  2. Uzraksti kodolīgu īsstāstu (līdz 10 teikumiem) par tēmu “Mana pieredze, veicot HIV testu” – cik viegli, sarežģīti tas bija, kādas sajūtas pirms un pēc utt.
  3. Atsūti analīzes kodu un stāstu līdz 2022. gada 8. maijam uz e-pasta adresi: dialogs.zinu.lapa@gmail.com 

Izlozes kārtībā tiks noteikti 2 balvas ieguvēji (katram dāvanu karte 100 eiro vērtībā), savukārt interesantākā stāsta autoram balvā kaste ar prezervatīviem!

Vairāk informācijas par iespēju veikt bezmaksas un anonīmu HIV testu: www.spkc.gov.lv/lv/hiv-profilakses-punkti 

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar MSD. LV-NON-00455

Latvijas HIV profilakses punktos samazinājies veikto HIV eksprestestu skaits COVID-19 pandēmijas ietekmē

Tāpat kā citviet pasaulē, arī Latvijā vērojama HIV eksprestestu veikšanas intensitātes ssamazināšanās. Salīdzinot proporcionāli 2020.gadā veiktos HIV testu skaitu un tajā pašā laikā 2019.gadā veikto HIV testu skaitu, redzams, ka 2020.gada pirmajos 2 mēnešos testēti par 37% un 76% vairāk nekā gadu iepriekš, bet martā tikai 65%, aprīlī 32%, maijā 42%, jūnijā 40% no 2019.gadā veikto testu apjoma. Marta mēnesī kritums ir pat par 68%.

Pētījums Japānā pierādīja, ka HIV testēšanas apjoms tur krities par 49,0% pirmo trīs mēnešu laikā pēc COVID-19 ierobežojumu spēkā stāšanās, kas attiecīgi rezultējās jauno HIV gadījumu skaita samazinājumā par 37% salīdzonot ar to pašu periodu pirms gada. Latvijā 2020.gadā salīdzinot ar 2019.gadu jaunatklāto HIV gadījumu skaits samazinājies par 12.88%.

Arī 2021.gada pirmajos četros mēnešos, par kuriem ir pieejami dati (Kristīne Ozoliņa SPKC), HIV testu apjoms nav atjaunojies iepriekšējo gadu līmenī saistībā ar COVID-19 ierobežojumiem. Skatīt attēlu zemāk.

UNAIDS ziņo, ka daudzi no cilvēkiem, kas dzīvo ar nediagnosticētu HIV, regulāri neapmeklē veselības aprūpes sniedzējus, taču pētījumi liecina, saņemot dažādus veselības pakalpojumus, HIV tests netiek veikts un mēs palaižam garām iespējas veikt HIV testēšanu, lai dotu iespēju palīdzēt tiem uzsākt ārstēšanos. Tātad, papildus HIV testēšanas vadlīniju ievērošanai klīniskajos apstākļos, mums ir nepieciešams, lai ārsti HIV testēšanu padarītu par regulāru veselības pakalpojumu kā daļu no ambulatorās aprūpes.