Veiksmīgi noslēgusies akcija Rīgas Centrāltirgū un bārā “Ezītis Miglā”

HIV testēšanās nedēļas ietvaros interesentiem bija iespēja veikt testus, saņemt bezmaksas prezervatīvus un saņemt konsultācijas par infekcijas slimībām, HIV, AIDS un hepatītu ārpus ierastajām Testpunkta telpām Stabu ielā 19.

30. novembrī Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā Testunkta komanda veica 84 testus, kā arī apmeklētājiem bija iespēja paspiest roku ar HIV inficētam un HIV negatīvam cilvēkam, kas bija aiz aizslietņa, šādā veidā pārbaudot savu toleranci pret HIV pacientiem.

Arī Avotu ielas bārā “Ezītis Miglā” 1, decembrī savukārt tika veikti 12 testi.

Testpunkta kabīnes Sakņu paviljonā
Vai Tu vari paspiest roku HIV+ cilvēkam?

 

Meklējam kolēģi!

Testpunkts meklē jaunu kolēģi.

-Ja Tu esi vidējās speciālās, pirmā līmeņa profesionālās augstākās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvējs vai pēdējo kursu medicīnas students;
-ja Tavas valsts valodas zināšans atbilst LR likumdošanai, turklāt ir krievu un angļu valodas zināšanas;
-ja vari strādāt patstāvīgi;
ja Tev ir teicamas komunikācijas un sadarbības spējas;
-Vēlamas zināšanas par HIV/AIDS,

iespējams Tu būsi mūsu kolēģis Testpunktā!

Lasi vairāk par nepieciešamajām prasmēs, arī par to ko Tu iegūsi, strādājot kopā ar mums: Amats eksprestestētājs- vakance.pdf

I. Upmace un I. Bulmistre saņem gada balvas “Glāsts” nomināciju “Par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā Latvijā”

Šī gada 1. decembrī norisinājās AGIHAS organizētais labdarības koncerts “Es, tu, viņš, viņa… Vai līdzās?” par godu Pasaules AIDS dienai, kurā arī tika pasniegta balva “Glāsts”, kurai nominētas tika arī Inga Upmace un Inga Bulmistre.

Sirsnīgi apsveicam ministri A.Čakšu, kas ieguva balvu un ir devusi nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas gadījumu samazināšanai Latvijā.

Pateicības rakstu saņem I. Upmace
Pateicības rakstu saņem I. Bulmistre

Vairāk informācijas varat izlasīt šeit: jauns.lv

Aicinām uz bezmaksas HIV testiem Centrāltirgū un bārā “Ezītis Miglā”

Eiropas HIV testēšanas nedēļas ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja veikt bezmaksas HIV eksprestestu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā piektdien, 30. novembrī. Laika posmā no 12:00 līdz 16:00 apmeklētājiem tiks piedāvāti gan anonīmi bezmaksas HIV eksprestesti, gan iespēja notestēt arī savu toleranci, kā arī iegūt bezmaksas prezervatīvus.
Ja nepaspēj piektdien, tad sestdien, 1. decembrī dodies un Avotu ielas 32 bāru “Ezītis Miglā”, Testpunkta smaidīgā un atsaucīgā komanda Tevi gaidīs no 19.00-22.00.

Nestāvi rindā- veic pierakstu!

Cienījamie Testpunkta apmeklētāji, sakarā ar lielo testēties gribētāju pieplūdumu, mēs iesakām Jums iepriekš pieteikties uz vizīti, lai nebūtu jāstāv rindās.

attēls ņemts no freepik.com

Mēs esam patiesi priecīgi redzēt visus Jūs Stabu ielas 19 k.2  birojā katru otrdienu un trešdienu 18:00-20:30

, kā arī atgādinām, ka šonedēļ vēl papildus mūs varēs sastapt Centrāltirgus dārzeņu paviljonā 30. novembrī (piektdien) un  1. decembrī (sestdien) Avotu ielas bārā “Ezītis Miglā”.

 

Eiropas testēšanas nedēļa no 23. līdz 30.novembrim

No 23. līdz 30.novembrim, tieši nedēļu pirms Pasaules AIDS dienas, ko atzīmē 1.decembrī, vairāk kā 30 Eiropas valstīs norisinās Eiropas HIV testēšanas nedēļa. HIV testēšanas nedēļas mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu tiem cilvēkiem, kuri visvairāk pakļauti inficēšanās riskam. Testus iespējams veikt HIV, hepatītiem B un C kā arī sifilisam.

Kā ierasts, Testpunkts gaidīs ik vienu interesentu otrdien un trešdien, laika posmā no 18.00- 20.30 Stabu ielā 19 k-2. Turklāt 30. novembrī  veikt testu un konsutlācijas varēs veikt Rīgas Centrāltirgus dārzeņu paviljonā no 12.00-16.00. Bārā “Ezītis miglā” Avotu ielā 32,  1. decembrī Testpunkta komanda gaidīs apmeklētājus no 19.00-22.00.

Pilnu sarakstu, par Eiropas testēšanās nedēļas norises vietām var apskatīt šeit: Test_ned_kalendars_2018.pdf
Gaidīsim!

Atcelti ierobežojumi HIV ārstēšanai

Latvijā beidzot ir pieņemts lēmums atcelt HIV ārstēšanas ierobežojumus, un no 1. oktobra mēs vairs nebūsim vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kas liedza brīvu pieeju HIV ārstēšanai. No šī gada 1. oktobra pacientiem ar HIV infekciju zāļu iegādes kompensācijas sistēmā tiek atcelts ierobežojošais kritērijs minimālajam CD4 šūnu skaitam asinīs, tas nozīmē, ka terapija var tikt nozīmēta neatkarīgi no CD4 imūnšūnu skaita.

Piedalies Pasaules Veselības Organizācijas pētījumā!

SVARĪGI!

Steidzami meklējam vīriešus, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, kas vēlētos piedalīties Pasaules Veselības Organizācijas pētījumā, kas vērtēs jauno DUBULTO Eksprestestu lietošanas ērtumu.

Kā vienmēr, garantējam anonimitāti un profesionālu attieksmi.

Veicot testu un aizpildot anketu, būsi ne tikai pārliecinājies par savu veselības stāvokli, bet arī devis ieguldījumu zinātnē!

Nāc testēties ar partneri!

attēls ņemts no freepik.com

Testpunkts aicina Tevi un Tavu partneri nākt un veikt eksprestestu kopā. Pat tad, ja neviens no Jums neizjūt nekādus simptomus, kas liktu domāt par STI saslimšanu, neviens nevar būt 100% drošs, pirms nav pārbaudījies.

Esiet DROŠI UN LAIMĪGI!